Web geliştirme dünyası

Çocuklar zaten blok tabanlı kodlama dilini kullanan farklı geliştirme ortamlarıyla ilgili deneyime sahiptir. Onların bildikleriyle bir karşılaştırma yaparak gerçek programlama dünyasına sorunsuzca girmenin zamanı geldi. İlk seviye boyunca çocuklar tarayıcı ve geliştirme ortamı gibi kavramların derinliğine girerler ve web'e özgü programlama terimlerini öğrenirler. Bu seviyedeki ana odak noktamız çocukları HTML ve CSS teknolojilerle tanıştırmaktır. Neyi ve nasıl yapacaklarını bildikleri için gerçek bir özgüven kazanacaklardır. Bu seviyeyi tamamladıktan sonra küçük programcılar ilgilendikleri herhangi bir konuda bir web sitesi yapmak için gerekli tüm bilgi ve becerilere sahip olurlar. Daha iyi sonuçlar elde etmek için seviyedeki tüm dersler proje odaklıdır. Bu sayede çocuklar öğrendiklerini uygulayarak teorik bilgilerini pekiştirmekte ve gelecekteki gelişimlerinde ihtiyaç duyacakları temelleri atmaktadırlar.

Sertifika

Certificates Mindhub

Öğrenci tamamladığı her seviye için sertifika alacaktır.

Bonus puanlar

500 puan

Tamamlanan her modül size 100 puan ve tam seviye 500 puan getiriyor.

Araçlar

css-html

Bu seviyede öğrencilerin kullandığı bazı araçlar ve programlama ortamları.

Boards

Bir seviye = 4 Modül

Location

Bir modül = 4 Sınıf

Time

Bir sınıf = 120 dakika

Kaydol

100 PUAN

Modül 1 - İlk web sitemizi oluşturalım!

Bu modülün ilk dersinde, çocuklara seviyenin sonuna kadar kullanılacak olan bilgisayar programı, programlama, programlama ortamı ve tarayıcı kavramları tanıtılır. Sonraki üç konu  HTML'nin temel yapısını tanıtır ve çocuklar etiket ve parametre terimlerini öğrenir. Modülün son konusu sırasında genç geliştiriciler modülde çalışılan tüm bileşenleri içeren bir web sayfası oluşturmak zorundadır.

Konular

 1. Programlama dünyasına giriş
 2. Anatomi dersi: HTML'nin beyni nerede?
 3. Her web sitesinin ... resimleri vardır
 4. HTML sandviç yapmak gibidir!

100 PUAN

Modül 2 - Ressam olmak...

Modülün ilk iki konusu boyunca, HTML'deki ana etiketlerin ve niteliklerin tanıtılması devam eder ve çocuklar, seviyenin sonuna kadar üzerinde çalışacakları web sitesinin temel yapısını oluşturur. Modülün ikinci yarısı CSS'in temellerini ve ayrıca çeşitli alanlarda uygulama bulan renkler, yazı tipleri ve resimlerle çalışma hakkında temel bilgileri sunar.

Konular

 1. Her web sitenin ... bağlantıları(linkleri) vardır
 2. Programcılar bunu nasıl yapar?
 3. Ekip çalışmasının kısa tarihi
 4. Her web sitenin ... düğmeleri vardır

100 PUAN

Modül 3 - Biz web tasarımcılarıyız!

Modülün ilk konusu, çocuklar projeyi önceki modülden geliştirmeye ve yükseltmeye devam ederken, HTML'deki ana etiketlerin tanıtımına devam ediyor. Bu şekilde, CSS stilinde daha derine inme ve birden fazla klasör veya dosyanın organizasyonunu gerektiren bir proje oluşturmadaki iyi uygulamaları gösterme fırsatımız var.

Konular

 1. Temellere dönüş
 2. Bilgisayarlar konuşabilir!
 3. Biyoloji dersi: HTML nasıl parçalanır?
 4. Hadi Bir Kapak Oluşturalım!

100 PUAN

Modül 4 - Ustalar gibi boyama

Bu modülde çocuklar başından beri üzerinde çalıştığımız projeyi tamamlıyorlar. Seviyenin bu ileri aşamasında, belge bölümleme, sözde seçiciler ve meta veriler gibi daha zor kavramları gösterme fırsatına sahibiz. Modül sonunda üzerinde çalıştığımız proje bitmiş bir görünüm alır. Çocuklar web siteyi diledikleri gibi şekillendirerek öğrendiklerini gösterme fırsatına sahip olurlar.

Konular

 1. CSS'yi kandırabilir miyiz?
 2. CSS sadece bir Lego'dur!
 3. Animasyon yönetmeni olmak
 4. Çok şey öğrendik!